Čustvena inteligenca je sposobnost posameznikov, da prepoznajo svoja čustva in čustva drugih, razločijo med različnimi občutki in jih ustrezno označijo, uporabijo čustvene informacije za usmerjanje mišljenja in vedenja ter upravljajo in/ali prilagodijo čustva tako, da se prilagodijo okolju ali cilju. (Salovay, Mayer) Svojo čustveno inteligenco lahko samoocenite TUKAJ.
TEDx talk: Video posnetek v angleškem jeziku o osebnosti in delovanju možgan. Najprej moramo razumeti sebe, da lahko razumemo tudi druge (15:53 min).
Psihoterapevtska pomoč: Preko VGC Dom na Vidmu nudimo brezplačne pogovore, svetovanje, spodbude na tel. št. 040 873 117. Z vami bo Sanja Ivić, strokovna sodelavka VGC in hkrati študentka psihoterapevtske modalitete Realitetna terapija.
Izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče Osnovna šola Antona Žnideršiča, OE Ljudska univerza Ilirska Bistrica, ki se nahaja na spletnem naslovu http://www.lu-ilirska-bistrica.si.
Osnovna šola Antona Žnideršiča, OE Ljudska univerza Ilirska Bistrica se zavezuje omogočati dostopnost do vsebine spletišča na spletni povezavi http://www.lu-ilirska-bistrica.si v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (v nadaljevanju ZDSMA), ki je bil objavljen v Uradnem listu RS, št. 30/18.
Na spletni strani je dodana funkcionalnost z vtičnikom SOGO na stopnji AA (WCAG 2.0), ki je skladna s standardom SIST EN 301 549 V1.1.2, ki je zahtevan v ZDSMA, ki jih lahko uporabljajo osebe z različnimi oblikami oviranosti.
Z vtičnikom “SOGO dostopnost” obiskovalcem spletišča omogočamo, da prikaz spletišča prilagodijo svojim potrebam. Obiskovalci spletne strani lahko s pomočjo vtičnika spremenijo pisavo, povečajo črke, spremenijo kontrast barv na spletišču, ustavijo premike ter s podčrtovanjem naredijo hiperpovezave bolj vidne.
Dostopnost spletišča Osnovna šola Antona Žnideršiča, OE Ljudska univerza Ilirska Bistrica nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa ZDSMA.
Primeri takih vsebin so:
skenirani dokumenti v obliki PDF zapisa,
programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
različne kompleksne tabele s podatki,
organigrami,
videoposnetki, ki nimajo na voljo podnapisov,
vsebina v formatih, ki zahteva prenos in uporabo namenskih aplikacij.
Obvestila o neskladju z zahtevami in zaprosila za informacije glede vsebin spletišča ter vsebin, ki ne spadajo na področje uporabe Direktiva (EU) 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 26. oktobra 2016 o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij organov javnega sektorja (UL L 327, 2.12.2016, str. 1) sprejemamo na e-naslovu . Na obvestilo ali prošnjo bomo odgovorili v zakonsko določenem roku – v 8 dneh od prejema obvestila oziroma prošnje. Če glede na zahtevano vsebino v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora ustrezno utemeljili.
Nadzor nad izvajanjem določb Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij javnega sektorja
Nadzor nad izvajanjem ZDSMA javnega sektorja izvaja:
Ministrstvo za javno upravo
Uprava za informacijsko varnost
Inšpekcija za informacijsko družbo
Tržaška cesta 21
1000 Ljubljana
Priprava izjave o dostopnosti:
Izjava je bila pripravljena 11. 05. 2020 na podlagi samoocene.
Izjava je bila nazadnje pregledana 09. 03. 2021.